;
Zarezerwuj

Gliwice | Zwycięstwa 23 | Dawny IKAR | tel. 32 231 37 32

Krótka lekcja historii kręgli

Gra w kręgle staje się coraz popularniejszą rozrywką. Jedni ćwiczą rzuty, by udoskonalić swoja technikę, inni liczą na szczęście. Jedno jest pewne – zbić wszystkie kręgle za jednym rzutem to prawie niewykonalne zadanie.

Bardzo ważne jest nastawienie i koncentracja zawodnika. Jeśli jesteśmy praworęczni i często udaje się nam zbić na raz cztery kręgle, przesuńmy się podczas rzutu w lewo. Musimy być elastyczni i eksperymentować podczas gry, by zobaczyć jakie popełniamy błędy. Zmieniajmy ustawienie i sposób trzymania kuli.

Zobacz materiał instruktażowy
na którym trener pokazuje podstawy gry w kręgle

oglądaj film

INNE METODY

 

Inną metodą jest ustawienie lewej stopy dokładnie na środku toru, na wprost najbardziej wysuniętego do przodu elementu. Prawa noga powinna być wtedy skierowana w prawo. Wzrok kierujmy zawsze na obrany przez nas cel – kręgle, które mamy zbić. Jeśli nie uda nam się za pierwszym razem strącić wszystkich kręgli, nie zniechęcajmy się i próbujmy do skutku – oczywiście jeśli czas, pieniądze i nerwy nam na to pozwolą. Gdy pozostałe kręgle stoją na środku lub jest ich kilka po bokach to sprawa nie jest skomplikowana.

Problem pojawia się wtedy, kiedy do zbicia pozostaje nam jeden kręgiel. Trzeba wtedy stanąć po przeciwległej stronie do ostatniego kręgla, i wykonać rzut po skosie toru. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta gra, dlatego jeśli chcemy doskonalić swoją technikę rzucania kulą musimy uzbroić się w cierpliwość. Nerwy nic tutaj nie pomogą – liczy się trening i pozytywne nastawienie gracza.

promocja
druga godzina
50% taniej

Rozpoczynasz grę w kręgle?
2 godziny praktyki sprawi, że poczujesz sie pewniej w tej grze.

zobacz szczegóły

“ Jeśli chcemy doskonalić swoją technikę rzucania kulą musimy uzbroić się w cierpliwość. Nerwy nic tutaj nie pomogą – liczy się trening i pozytywne nastawienie gracza.”

Jan Kowalski

Gliwice
Zwycięstwa 23

Podziemie Dawnego Domu Handlowego IKAR
(obok Urzędu Miejskiego)

Zapraszamy
w godzinach:

Poniedziałek – zamknięte
Wtorek – Czwartek: 16:00 – 22:00
Piątek: 16:00 – 24:00
Sobota: 13:00 – 24:00
Niedziela: 15:00 – 22:00

Szybki
kontakt:

TEL. 669 647 073
TEL. 32 231 37 32
E-MAIL: rezerwacja@strikebar.pl

rezerwacja on-line

Zarezerwuj stolik / tor do kręgli / pomieszczenie na imprezę / nawet cały lokal